Zrób to sam oraz porady dla remontujących mieszkanie


Kilka krótkich porad:


Planowanie modernizacji
W momencie planowania modernizacji dokładnie przeanalizuj potrzeby twojej rodziny. Spróbuj podzielić mieszkanie na strefę nocną - prywatną i strefę dzienną - publiczną. Wydziel miejsca spotkań domowników oraz miejsca indywidualnych prac, które powinny być zamkniętymi pomieszczeniami. Pozwoli ci to w sposób wyważony zaplanować elementy "otwarte" i "zamknięte" mieszkania.

Montaż AGD
Zarówno kuchnie, jak i urządzenia AGD sprzedawane są dzisiaj z montażem. Dlatego nie ma sensu montaż we własnym zakresie.

Zabudowa instalacji sanitarnej
W związku z zabudową urządzeń instalacji sanitarnej należy wybrać materiały wysokiej jakości. Każda awaria lub przeciek może wiązać się z koniecznością rozbijania ścianki instalacyjnej.
Instrukcja montażu ścianki instalacyjnej znajduje się w opakowaniu z systemem ścianki.
Montaż ścianki instalacyjnej należy raczej powierzyć fachowcom. Jest to stosunkowo skomplikowana operacja wymagająca doświadczenia i często specjalistycznego sprzętu. Ponadto prace te muszą być przeprowadzone z należytą starannością, ażeby nie uszkodzić istniejącej instalacji.

Nowe okna
Przed wymianą okien sprawdź dokładnie czy pasują do stolarki zastosowanej w całym bloku.
Nowe okna są bardzo szczelne. Przed wyborem okien sprawdź działanie wentylacji grawitacyjnej w twoim mieszkaniu.
Po zamontowaniu okien systematycznie wietrz mieszkanie. Unikniesz dzięki temu skraplania się pary wodnej na ścianach i powstawania grzyba.

Zrób to sam

Montaż drzwi
Okładzina z płytek
Malowanie ścian
Ścianki

Powiadamianie o nowościach w serwisie - wpisz swój e-mail:
Zapisz na listę Usuń
© 2000 - 2001
KLAXON Communications

e-mail: kontakt@klaxon.pl