Aktualności akcji Mieszkanie Jak Nowe, edycja 2003

Bez rewolucji

Projekt nowej aranżacji mieszkania Soroków


Mieszkanie przed remontem

Mieszkanie w Białymstoku zostało wybudowane w 1974 roku. Jego powierzchnia to 48,0 metrów kwadratowych. Mieszka w nim trzyosobowa rodzina.

Mieszkańcy stwierdzili, że dotychczasowa funkcjonalność mieszkania odpowiada ich potrzebom. Układ pomieszczeń pozostanie więc bez zmian. Drobna modyfikacja dotyczyć będzie wc i łazienki. Zostaną one połączone. Powiększymy też wejście do kuchni oraz zetniemy naroże pokoju sąsiadującego z kuchnią.


Nowa aranżacja przestrzeni

W przedpokoju zostaną wymienione drzwi wejściowe. Otwierać się będą na mieszkanie, a nie na ścianę. Jeden punkt świetlny w przedpokoju zastąpiony zostanie oświetleniem sufitowym wielopunktowym, umieszczonym w płytach kartonowo-gipsowych. Podłogę przedpokoju i kuchni wyrównamy masą samopoziomującą. Na tak przygotowane podłoże położymy polerowane płytki gresowe. Uzyskamy dzięki temu wrażenie przestrzeni i powiększymy optycznie mieszkanie - kolor płytek rozjaśni pomieszczenia. Tuż przy drzwiach będzie miejsce na wieszak dla okryć, a lustro będzie umieszczone na ścianie między drzwiami do pokoi.

Kuchnia

Kuchnia będzie miejscem do przygotowywania posiłków. Po wymianie okna powstanie miejsce na lodówkę wolnostojącą, gdyż do tej pory okno zajmowało całą szerokość kuchni. Uniemożliwiało to postawienie tam lodówki.
Chcieliśmy też poprowadzić blat kuchenny pod oknem. Wymagałoby to jednak zmniejszenia okna. Spowodowałoby to zmiany ciągu elewacji budynku i dodatkowe koszty związane z nietypowym wymiarem okna.
Sufit podwieszany z oświetleniem będzie też w kuchni. W suficie umieścimy płyty z wełny szklanej firmy Isover. Wygłuszają one hałas dochodzący z mieszkania piętro wyżej. Cała kuchnia będzie miała kolorystykę słoneczną, całkowicie odmienną od dotychczasowej.


Łazienka

W łazience zamontujemy kabinę prysznicową. Ułatwi to gospodyni korzystanie z natrysku. Ze względu na wiek i schorzenie kończyn ma ograniczoną sprawność ruchową.
W łazience zamontujemy też małą umywalkę, podwieszaną miskę ustępową, pralkę otwieraną do góry. Przed remontem nie było tam miejsca na pralkę. Dodatkowa powierzchnia powstanie dzięki połączeniu łazienki i wc. Kafle na ścianach będą duże, matowe - zwieńczone listwą dekoracyjną. Nastrój łazienki będzie tworzyć oświetlenie wielopunktowe w suficie podwieszonym z płyt kartonowo gipsowych. Zamontujemy tam też grzejnik rurowy – dotychczas łazienkę ogrzewała fantazyjnie wygięta rura instalacji CO
.
W pokojach podłogi wyłożone będą panelami drewnianymi. Ściany pomalujemy farbami akrylowymi w kolorze beżu i żółci. W całym mieszkaniu zostanie wymieniona instalacja elektryczna.

Krzysztof Radzanowski

 

Powrót do Aktualności


Powiadamianie o nowościach w serwisie - wpisz swój e-mail:
Zapisz na listę Usuń
© 2000 - 2001
KLAXON Communications

e-mail: kontakt@klaxon.pl