Aktualności akcji Mieszkanie Jak Nowe, edycja 2003

Farby Alpina

Marka Alpina należy do koncernu Caparol, który jest częścią dużego holdingu Deutsche Amphibolin Werke von Robert Murjahn GmbH & Co.KG. Koncern w 1995 roku świętował swoją setną rocznicę powstania. Grupa Caparol osiąga obroty na poziomie 800 milionów euro rocznie i zatrudnia 4200 pracowników. Początkowo firma zajmowała się wydobyciem minerałów. Następnie jej rozwój doprowadził do uruchomienia produkcji powłok stosowanych w budownictwie. Dzisiaj koncern działa na skalę światową.
Caparol specjalizuje się przede wszystkim w w powłokach malarskich stosowanych zarówno przez profesjonalistów, jak i przez hobbystów. W Polsce pod marką Alpina oferowane są farby i lakiery do nowoczesnych wnętrz.

Niektóre farby oferowane pod marką Alpina.

Alpina Living Style ACCENT
To jednowarstwowa farba kreatywna. Pozwala uzyskać efekt przetartego tynku. Posiada opatentowaną recepturę (EP 1004 638 AZ)
Specyfika farby:
elementem składowym farby ACCENT są cząstki o jasnym pigmencie, które nie mieszają się z innymi pigmentami barwnymi i pozwalają uzyskać efektowny i niepowtarzalny wygląd ścian.
Właściwości farby: wodorozcieńczalna, nie zagraża środowisku, prawie bezwonna, "bezrozpuszczalnikowa", może być czyszczona wodą i neutralnymi, domowymi środkami czystości.
Stosowanie:
farbę ACCENT nanosi się ruchami krzyżowymi za pomocą pędzla. Jednokrotne malowanie wystarcza! Według życzenia możecie Państwo dodatkowo przetrzeć powierzchnię ruchami krzyżowymi - uwypukla to strukturę. W zależności od chłonności podłoża na przetarcie jest ok. 15 minut po nałożeniu farby - potem zaczyna się schnięcie.
Baza środka wiążącego:
zawiesina akrylanowa.
Podłoże: gładkie lub lekko strukturalne powierzchnie ścian wewnętrznych, podlegające normalnym lub średnim oddziaływaniom. Ściana gładka i mocno przylegająca, włóknista tapeta strukturalna pomalowana na biało.
Wskazówka: Szczególnie efektowne jest malowanie na Living Style STRUCTUR. Prawidłowe przygotowanie: podłogę w pomieszczeniu wyłożyć folią lub papierem. Ściana musi być świeżo pomalowana. W przypadku podłoża o kontrastowych odcieniach (np. zabrudzenia) konieczne jest malowanie podkładowe przy użyciu Living Style ACCENT GRUND.
Czas schnięcia: 12 godzin.
Zużycie:
1 litr wystarcza na ok. 10 metrów kwasratowqych powierzchni - przy jednokrotnym malowaniu.
Dostępne opakowania:
2,5 l
Cena za opakowanie:
119 PLN
Kolory:
12 gotowych kolorów. Możliwość rozjaśniania przy użyciu bezbarwnej farby bazowej ACCENT FARBLOSE BASIS.

Alpina Living Style STRUCTUR
Drobnoziarnista farba strukturalna do wnętrz. Zabarwiona - gotowa, do zwykłego nanoszenia wałkiem, do wytwarzania struktury za pomocą pędzla, markera, gąbki lub innych narzędzi, hydrofobowa, nie zagraża środowisku, prawie bezwonna. Odpowiednie podłoże:" gładka ściana", mocne stare powłoki z farb emulsyjnych, mocno przylegająca włóknista tapeta strukturalna, mocno przylegająca tapeta. Farba Living Style STRUCTUR daje się nanosić równie łatwo, jak każda inna farba ścienna marki Alpina. Wałek przed rozpoczęciem malowania należy lekko zwilżyć wodą, a następnie równomiernie nanieść farbę Living Style STRUCTUR. Powierzchnie łączące się malować bez przerw jako jedną całość. Właściwą strukturę nadaje się ścianom pędzlem lub szpachelką, wykonując ruchy we wszystkich kierunkach lub zataczając koła. Farba zaczyna schnąć po upływie 10 do 15 minut. Przez ten czas można dowolnie kształtować wygląd ścian.Farba Living Style STRUCTUR dostępna jest w 4 gotowych kolorach. Dzięki barwnikom Living Style Colorit można samodzielnie przygotować farbę STRUCTUR w ulubionym kolorze.
Czas schnięcia:
12 godzin przy temperaturze w pomieszczeniu ok. 20 stopni .Nie można stosować farby LivingStyle STRUCTUR w temperaturach poniżej 5 stopni Celsjusza
Zużycie
10 litrów wystarcza na około 22 metrów kwadratowych.
Cena:10 l – 149 PLN.

Alpina Acryl-Forte
Akrylowa farba wewnętrzna odporna na zmywanie. Bardzo dobrze kryjąca, paroprzepuszczalna i pozbawiona rozpuszczalników organicznych. Odporna na zmywanie wg DIN 53778. Biała, matowa, rozcieńczalna wodą o neutralnym zapachu i nieszkodliwa dla środowiska naturalnego. Doskonale nadaje się do malowań pierwotnych i wykonywania powłok renowacyjnych na tapetach typu rauhfaser i strukturalnych, tapetach z włókna szklanego, murach tynkach i betonie, płytach gipsowo - kartonowych i stropowych. Jest triksotropowa, nie spływa i nie rozpryskuje się.Nakładanie: pędzlem, wałkiem lub natryskanie.
Zużycie: 1 litr wystarcza na 6 metrów kwadratowych powierzchni.
Dostępne opakowania:
5, 10 litrów.
Cena za opakowanie:
5 l - 26 PLN; 10l - 49 PLN.
Kolor: biały.
Dostępne kolory:
12 kolorów po dodaniu Barwnika Uniwersalnego Alpina

Alpina Acryl-Raumweis
Akrylowa farba wewnętrzna. Jest odporna na zmywanie i paroprzepuszczalna. Dobrze kryjąca, biała, matowa, wodorozcieńczalna i pozbawiona rozpuszczalników organicznych
Nakładanie: pędzlem, wałkiem, natryskiem
Zużycie:
1 litr wystarcza na 6 metrów kwadratowych.
Dostępne opakowania:
5 i 10 litrów
Cena za opakowanie: 5l - 19 PLN; 10 l - 39 PLN

Alpina Renova
Renowacyjna farba wewnętrznaDoskonale nadaje się do malowań pierwotnych i wykonywania powłok renowacyjnych na tapetach typu rauhfaser i strukturalnych, tapetach z włókna szklanego, murach, tynkach i betonie, płytach gipsowo- kartonowych i stropowych. Jest triksotropowa, nie spływa i nie rozpryskuje się.
Nakładanie:
pędzlem, wałkiem, natryskiem.
Zużycie:
1litr wystarcza na 6 metrów kwadratowych.
Dostępne opakowania:
5 i 10 litrów.
Cena za opakowanie:
5l - 15 PLN; 10 l - 25 PLN. 

Powrót do Aktualności


Powiadamianie o nowościach w serwisie - wpisz swój e-mail:
Zapisz na listę Usuń
© 2000 - 2001
KLAXON Communications

e-mail: kontakt@klaxon.pl